Przekąski dla psa

Wysokiej jakości przysmak może stanowić doskonałe urozmaicenie diety czworonoga. Kiedy warto po niego sięgać i jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy zakupie tego produktu?

Przekąski dla psa – czym są i jaką pełnią funkcję?

Przysmaki dla psa są karmą uzupełniającą stosowaną przede wszystkim w celach treningowych. Tego rodzaju nagrody mają za zadanie zwiększyć motywacje zwierzaka do wykonywania zadania, a także wywołać w nim radość. Oprócz tego smakołyk w postaci naturalnego gryzaka doskonale nadaje się do żucia, więc może być wykorzystywany w celu rozwiązania problemu gryzienia przedmiotów codziennego użytku. Bogaty wybór przekąsek dla psów najwyższej jakości można znaleźć m.in. na stronie https://prozoo.pl/sklep/psy/przysmaki-dla-psa/.

Wysokiej jakości przekąski dla psa – czym powinny się charakteryzować?

Skład najlepszych dostępnych na rynku smakołyków dla psów jest przede wszystkim naturalny. Składniki, które nie powinny się w nich znaleźć to M.IN.

  • sztuczne barwniki,
  • zboża,
  • konserwanty,
  • wypełniacze.

Naturalne przysmaki są wartościowym źródłem białka i tłuszczu, a także składników mineralnych i witamin. Takie smakołyki wyprodukowane przez szanowaną przez konsumentów markę będą produktem bezpiecznym dla zwierzaka, który nie powinien drażnić jego układu pokarmowego. Lepiej natomiast unikać przysmaków zbożowych, które są mniej zdrową alternatywą.

Wybór przekąski dopasowany do indywidualnych potrzeb żywieniowych czworonoga

Przy wyborze idealnego przysmaku dla psa warto wziąć pod uwagę szereg różnych czynników. Pierwszym z nich będzie wiek zwierzaka. Dla szczeniąt i starszych czworonogów zaleca się zakup smakołyków o miękkiej konsystencji. W przypadku starszych pupili oraz psów zmagających się z nadwagą warto dodatkowo stawiać na produkty o niskiej zawartości tłuszczu. Rozwiązaniem dedykowanym dla dorosłych psów przechodzące szkolenie są natomiast twarde przysmaki, które zwierzak może szybko zjeść. Wielkość podawanej przekąski, a także ilość zawartych w niej składników odżywczych powinna być natomiast dostosowana do rasy psa. Firmy w swojej ofercie posiadają bogaty wybór przysmaków dedykowanych czworonogom o specjalnych wymaganiach żywieniowych ze względu na stan zdrowia. Przykładem takiego produktu są m.in. przysmaki dentystyczne, które pomogą zwierzakowi zadbać o higienę jamy ustnej, a także smakołyki wspomagające trawienie oraz pracę wątroby, zapobiegające problemom ze stawami, czy hipoalergiczne. Inną istotną kwestią jest tryb życia zwierzęcia, jak również jego osobiste preferencje, jeżeli chodzi o smak i formę przekąski.

W jaki sposób wprowadzić przekąskę do diety zwierzaka?

Przysmaki powinny być wprowadzane do diety psa stopniowo, aby uniknąć problemów ze strony funkcjonowania jego układu pokarmowego. Jednocześnie dzięki zakupowi mniejszej ilości produktu właściciel jest w stanie zweryfikować, czy dany przysmak jest rzeczywiście lubiany przez zwierzaka. Po pewnym czasie można zacząć podawać czworonogowi większe porcje, jednocześnie nie przekraczając dziennej porcji zalecanej przez producenta. Mimo że smakołyki to ulubiony pokarm pupili, warto pamiętać, że produkt ten powinien jedynie uzupełniać pełnowartościową dietę psa, a nie stanowić jej elementu bazowego. Zgodnie z zaleceniami nie może on przekraczać 10% dziennego zapotrzebowania kalorycznego zwierzęcia. Przysmak jest uwielbianą przez psa przekąska, więc powinien być podawany przede wszystkim na specjalne okazje takie jak trening szkoleniowy.

Materiał zewnętrzny