Wybieramy karmę dla psa

Wybierasz karmę dla swojego psa, ale nie wiesz, czym powinna cechować się ta najlepsza? Weź pod uwagę potrzeby swojego pupila, skład karmy i przeznaczenie.

To, jaka karma będzie stanowiła podstawę diety Twojego psa, jest niezwykle ważne dla jego zdrowia i kondycji. Dlatego jej wyborowi powinieneś poświęcić nieco czasu i uwagi. Zobacz, co wziąć pod uwagę przy wyborze karmy dla psa. Dowiedz się, jaka karma będzie najlepsza dla psa dorosłego, a czym powinna wyróżniać się dobra karma dla szczeniaka czy psiego seniora.

Karma powinna być dopasowana do wieku i rasy psa

Najważniejszym kryterium wyboru karmy dla psa jest wiek psa. Inne potrzeby posiada szczeniak, którego organizm jest dopiero w fazie wzrostu. Jego karma powinna więc być wypełniona składnikami, które ten rozwój w różnych jego aspektach będą wspierały. Idealna karma dla szczeniaka powinna też dostarczać mu jak najwięcej składników, z których będzie czerpał energię.

Zobacz karmy dla szczeniaka: https://vetexpert.eu/sklep/pies/karmy/karma-dla-szczeniaka/

Dorosły pies z kolei wymaga karmy, która zadba o jego prawidłową masę ciała i wesprze ogólną kondycję. Z kolei karma dla seniora jest tak skomponowana, by wspierać jego osłabiony organizm i pomagać w walce o zdrowie. Najlepiej, jeśli będzie to karma mokra – łatwiejsza do pogryzienia i lekkostrawna.

Zobacz karmy dla dorosłego psa: https://vetexpert.eu/sklep/pies/karmy/karma-dla-doroslego-psa/

Druga ważna kwestia przy wyborze karmy to rasa psa. Sucha karma dla małych ras posiada dużo mniejsze krokiety, przez co psiaki nie mają problemów z jej pogryzieniem. Natomiast sucha karma dla dużych ras jest bardziej kaloryczna, a krokiety wielkością dopasowane do dużych, silnych psich szczęk.

Karma powinna dostarczać niezbędnych składników odżywczych

Wybierając karmę dla psa, zwróć uwagę na jej skład zarówno podstawowy, jak i na dodatki dietetyczne. Karma musi być odpowiednio zbilansowana, dzięki czemu masz pewność, że podając ją psu, sprawisz, że będzie on radosny, zdrowy i pełen energii.

W dobrej jakościowo karmie dla psa nie powinno zabraknąć takich ważnych składników odżywczych jak:

  • witaminy i minerały – dzięki nim uzupełnisz ewentualne niedobory tych składników w diecie psa; ich najlepsze źródło stanowią warzywa i owoce;
  • białko – najlepiej jednego rodzaju, aby obniżyć ryzyko pojawienia się reakcji alergicznej – tak skonstruowane są m.in. suche i mokre monoproteinowe karmy dla psów RAW PALEO;
  • prebiotyki i probiotyki – dodaje się je dla lepszego trawienia oraz by wesprzeć pracę jelit zwierzaka;
  • dodatki funkcjonalne – które wzbogacają karmę dla psa o właściwości prozdrowotne; przykładem takich dodatków mogą być: nienasycone kwasy tłuszczowe Omega, które wspierają m.in. serce czy mózg; arginina (obecna w karmie dla szczeniąt) pomagająca w budowaniu psiej odporności; DL-metionina (obecna w specjalistycznej karmie weterynaryjnej dla psa Vet Expert) wspierająca prawidłowe funkcje wątroby czy glukozamina siarczan chondroityny (obecna w pełnowartościowej karmie dla psów dorosłych wszystkich ras marki RAW PALEO Healthy Grain).

Głównym składnikiem karmy powinno być mięso

Wyznacznikiem jakości karmy suchej dla psa, jak i mokrej jest zawartość mięsa na 100 gram. Pokarm z wyższej półki rozpoznasz po tym, że:

  • mięso i podroby będą znajdowały się na początku krótkiej listy składników;
  • będzie to mięso świeże lub suszone;

Wysokomięsna karma ma szereg zalet. Przede wszystkim smakuje psiakom – nawet tym najbardziej wybrednym czy niejadkom. Dostarcza psom odpowiedniej ilości energii, którą mogą one spożytkować na spacerach, w czasie zabawy czy podczas treningów. Wysoka zawartość mięsa w karmie powoduje, że możesz ją traktować, jako pełnowartościowy posiłek dla swojego pupila.

Pamiętaj także o indywidualnych preferencjach swojego psa

Dobierz też rodzaj karmy do indywidualnych potrzeb Twojego psa. Chodzi o jego zdrowie, które wesprzesz, podając psu karmę specjalistyczną, czyli weterynaryjną, ale tylko po wcześniejszej konsultacji ze swoim weterynarzem. Ważny jest też jego tryb życia oraz ewentualne problemy z wagą.

Pamiętaj też o upodobaniach smakowych pupila, czym zaskarbisz sobie jeszcze więcej jego miłości i zaufania. Poza tym kierując się tym wyznacznikiem, zyskasz pewność, że Twój pies będzie jadł kupioną dla niego karmę.

Zobacz karmy weterynaryjne: https://vetexpert.eu/sklep/pies/karma-weterynaryjna-dla-psa/

Nie masz pewności, jaka karma dla psa będzie rzeczywiście spełniała wymienione warunki? Zaufaj w tej kwestii firmie Vet Expert – producentowi karm weterynaryjnych dla psów o specjalnych wymaganiach żywieniowych oraz marce RAW PALEO – producentowi wysokomięsnych karm suchych i mokrych do codziennego żywienia psów w różnym wieku i różnych ras. Sięgając po te karmy, zyskujesz pewność, że nie ma w nich żadnych sztucznych dodatków, które obciążałyby niepotrzebnie organizm Twojego psiego przyjaciela. Nie znajdziesz też w ich składzie zbędnych dodatków, a jedynie te, które sprzyjają psiemu organizmowi. To karmy szyte na miarę potrzeb Twojego czworonoga! Zaufaj wieloletniemu doświadczeniu i wypróbuj je odwiedzając stronę sklepu vetexpert.eu. W ofercie znajdziesz też przysmaki dla psów, suplementy diety oraz akcesoria do pielęgnacji zwierzaka i sprawowania należytej opieki nad nim.